Tipy pro úlevu dýchacích cest

délka čtení: 3 minuty

Nachlazení nám často znepříjemní podzimní období a mnoho z nás se potýká s rýmou, kašlem a ucpaným nosem. Jaké jsou osvědčené babské rady, které mohou přinést úlevu našim dýchacím cestám?

Teplý bylinný čaj s medem

Teplé nápoje, jako jsou bylinkové čaje, a domácí vývary mohou pomoci uvolnit ucpané dýchací cesty a podpořit rychlejší zotavení. Bylinný čaj Dýchací cesty obsahuje byliny, které podporují normální funkci dýchacího systému. Tymián, jitrocel a mateřídouška jsou známé svými blahodárnými účinky na dýchací soustavu, a navíc podporují přirozenou obranyschopnost organismu. Přidejte lžíci medu, který má protizánětlivé vlastnosti a pomůže zmírnit podráždění v krku.

dychaci caj dýchací cesty čaje

Inhalace páry s bylinkami

Inhalace teplé páry nad hrncem s vroucí vodou, kterou můžete doplnit několika kapkami eukalyptového oleje, pomůže uvolnit ucpaný nos a uvolnit hleny. Dýchání této páry po dobu několika minut vám může přinést okamžitou úlevu.

Slaná voda pro výplach nosu

Smíchání teplé vody s malým množstvím soli a následné výplachy nosu tímto roztokem mohou pomoci vyčistit nosní průchody a zmírnit ucpaný nos.

Bylinné balzámy

Další účinnou formou pro úlevu dýchacích cest jsou bylinné gely či balzámy s obsahem rostlinných silic.

Emulze Kosmín s eukalyptem a kafrem pro uvolnění dýchacích cest při rýmě a nachlazení vám přinese úlevu od ucpaného nosu a pomůže zprůchodnit dýchací cesty.

Prsní balzám ve formě masti přispívá ke snazšímu dýchání v době nachlazení. Obsahuje dostatečné množství rostlinných silic jako je kafr, eukalyptus, máta a levandule, které přinášejí úlevu při nachlazení, kašli, zánětu průdušek a rýmě. Jemnou masáží jej naneste na hrudník a záda při dýchacích obtížích. Další možností je využít ho pro inhalaci. Nechte jej rozpustit v horké vodě a inhalujte páru po dobu 10-15 minut. 

kosmín prsní balzám prsní balzám

Vlhký vzduch

Udržování vlhkosti v místnosti, kde spíte, může pomoci ulevit od ucpaného nosu a ztíženého dýchání. Vlhkost můžete zvyšovat za pomoci zvlhčovače vzduchu nebo jednoduše postavením nádoby s vodou na topení.

Jitrocelový sirup

Jitrocelový sirup je osvědčenou a tradiční cestou pro podporu dýchacích cest. Podporuje vykašlávání a snižuje podráždění sliznic, podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a posiluje normální funkci dýchacího systému. Užívejte po lžičkách.

jitrocelový sirup sirupy jitrocelové sirupy

Pravidelné pití tekutin

Pití vody a bylinných čajů je důležité, abyste udrželi tělo hydratované a pomohli tím zředění hlenů.

Zázvor

Zázvor má protizánětlivé vlastnosti a může pomoci zmírnit bolest v krku a ucpaný nos. Zařaďte do svého pitného režimu tedy i horký zázvorový čaj.

Pravidelný odpočinek

Nedostatek spánku může oslabit imunitní systém a prodloužit dobu, po kterou trpíte nachlazením. Je důležité dopřát svému tělu dostatek odpočinku, abyste se rychleji uzdravili.

Tyto jednoduché tipy mohou pomoci zmírnit nepříjemné příznaky nachlazení a zkrátit dobu trvání nemoci. Pamatujte však, že tyto babské rady nejsou náhradou za lékařskou péči, zejména pokud vaše příznaky přetrvávají nebo se zhoršují.