Jak na hemoroidy přírodní cestou

délka čtení: 3 minuty

Slovem hemoroidy (či hemeroidy) jsou označovány oteklé a zanícené žíly v oblasti konečníku, které bolí, svědí a mohou krvácet. K jejich vzniku přispívá sedavé zaměstnání, dědičnost, nedostatek tekutin, strava s nedostatkem vlákniny, zácpa a nevhodné návyky při návštěvě toalety. Mohou se vyskytovat také během těhotenství.

Jaké bylinky vám pomohou při léčbě hemoroidů?

Mezi osvědčené bylinky při problémech s hemoroidy patří jírovec maďal, dubová kůra, kostival lékařský či řebříček obecný.

  1. Jírovec maďal vykazuje stahující účinek a působí proti zánětu. Napomáhá zúžení cévních stěn, podporuje proudění krve, zmírnění otoku a ustoupení potíží při hemeroidech.
  2. Dub letní má stahující účinky, působí protizánětlivě a podporuje hojení drobných ran.
  3. Kostival lékařský podporuje hojení rozpraskané kůže, zmírňuje otoky, zklidňuje a mírní podráždění.
  4. Řebříček obecný je dezinfekční bylina s protizánětlivým a hojivým účinkem, která má rozmanité využití. Při zevním použití pomůže při hojení kůže a zklidňuje.

K léčbě se nejčastěji využívají gely, krémy, ale i sedací koupele.

Léčba hemoroidů a náš Kosmín

Tradičním přírodním a ověřeným úlevovým prostředkem na hemoroidy je Kosmín při hemoroidech. Přípravek na lehké emulzní bázi obsahuje účinnou kombinaci rostlinných výtažků z jírovce, dubu a kostivalu, které působí protizánětlivě, mají stahující účinky a podporují hojení drobných defektů. Snadno se roztírá, chladí a nezanechává mastný film na pokožce. Neobsahuje syntetická barviva ani parfémy.

Vedle krému je možné zařadit i sedací koupele s využitím dubové kůry nebo řebříčku s teplou vodou. Ty zlepšují průtok krve žilami a napomáhají zúžení naběhlých žil.

kosmín při hemoroidech

Zdravý životní styl jako sekundární forma pro léčbu hemoroidů

Ruku v ruce s léčbou hemoroidů by měla jít také změna životního stylu. Zejména se jedná o úpravu jídelníčku, kde by mělo dojít ke zvýšení přísunu vlákniny (např. ovoce, zelenina, celozrnné pečivo) a vynechání potravin, které nadýmají a vyvolávají zácpu. Důležitý je také dostatečný pitný režim a omezení alkoholu a kávy. Zařaďte pravidelný pohyb k lepšímu proudění krve žilami a cviky na posílení svalů pánevního dna. Zejména pokud máte sedavé zaměstnání, dělejte si pauzy na protažení a alespoň krátké procházky. Zásadní je také důraz na správnou hygienu a návyky při vyprazdňování jako je snaha o pravidelnost a měkkou stolici bez přílišného tlaku při vyprazdňování.

Pokud se problémy s hemoroidy opakují často, zhoršují se nebo hemoroidy silně krvácejí, měli byste se poradit se svým lékařem. Příznaky totiž mohou souviset i s problémy tlustého střeva.