Dub letní pomůže při bolestech zubů a dásní

délka čtení: 3 minuty

Dub letní znáte nejspíš jako majestátní silný strom. Jak můžeme využít jeho sílu pro naše zdraví? Tou částí, která nás bude v případě dubu zajímat, je jeho kůra. A to především ta mladá. V období přechodu zimy v jaro, v čase než se na větvích rozvinou první pupeny.

Dub a jeho léčivé účinky

Dub má skvělé stahující účinky. Díky obsahu třísloviny tanin brání vzniku bakteriálních infekcí. Využívá se tak především při bolestech dásní a zubů, ale i bolestech v krku. Pomůže i při hojení drobných ran na kůži, aftech, štípnutí hmyzem či akné. Dubová tinktura využívá sílu dubu v době, kdy se po zimě rozproudí od kořenů po větvičky míza vyživující celý strom. Tinktura vzniká macerací kůry mladých větviček v lihu. 

Čistě přírodní dubová tinktura

Čistě přírodní tinktura Arodubin od Aromatica je vedle dubové kůry vytvořená z deseti dalších druhů bylin. Jsou jimi šalvěj, řepík, heřmánek, tymián, jitrocel, třapatka nachová, zlatobýl, levandule, měsíček a hřebíčkovec vonný. Tento pečlivě namíchaný koktejl léčivých bylin podporuje díky jejich účinkům obranyschopnost organismu a normální funkci dýchacího systému. 

​​Díky stahujícím účinkům tříslovin z dubové kůry je Arodubin vhodný zejména pro péči a ochranu dásní a sliznic dutiny ústní, a to i po chirurgických zákrocích. Obsažený hřebíček má dezinfekční a antibakteriální účinky a společně s dubovou kůrou pomohou při bolesti zubů, zánětu dásní či aftech.

Aplikace v dutině ústní je jednoduchá díky vstřikovacímu aplikátoru. Stahující účinek při bolesti dásně nebo v krku se dostaví navíc relativně rychle, proto by měla tato tinktura být základem domácí lékárničky. Vhodný je také pro kloktání při naředění s vodou v případě paradentózy a nebo infekce v krku a dutině ústní.

arodubin banner

Co jsou bylinné tinktury a proč bychom měli jejich sílu využívat pro naše zdraví?

Bylinné tinktury vznikají speciální macerací byliny v lihu, který z byliny vytáhne všechny účinné látky. Pro lidský organismus je tato forma doplňku velmi dobře stravitelná a účinky extraktu jsou rychlé a vysoce vstřebatelné.

Tradiční bylinné lihové kapky mají širší využití a slouží i jako přírodní podpůrná terapie na celkové posílení organismu a imunity.

Bylinné tinktury nejsou vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.

Nakupujte na našem spřáteleném eshopu Dr. Maxe s únorovou 20% slevou 🌿  htwww.drmax.cz/vyhledavani?q=aromatica&menu=PRODUCTS