Náš příběh

Bylo, nebylo…

V roce 1935 jistý prof. Dr.PhMr. Jan Rukavička začal s výrobou přípravků výhradně z léčivých bylin. Na základě kladných výsledků a zkušeností se Dr.PhMr. Jan Rukavička v roce 1937 spojil s PhMr. Zahradníkem a po získání povolení Ministerstva zdravotnictví, začali společně tyto preparáty vyrábět ve velkém a zásobovat celou republiku.

V roce 1939 se rychle rostoucí firma přestěhovala do Brna a úspěšně pokračovala ve svém výrobním programu. V roce 1945 převzal Dr. PhMr. Jan Rukavička výrobu do svých rukou. V té době společnost vyráběla podle originálních receptur 19 druhů klinicky úspěšně vyzkoušených parafarmaceutických preparátů.

Firmu bohužel zanedlouho postihl stejný osud jako mnoha dalších společností. Firma byla v roce 1949 znárodněna a postupně zlikvidována národním podnikem SPOFA PRAHA.

1992

AROMATICA, v.o.s. tak jak Vám ji dnes představujeme, vznikla v roce 1992. Zakladateli společnosti byl Ladislav Šimůnek a Dr.PhMr. Jan RUKAVIČKA ml.

Ten ve svých tehdy 68 letech měl jeden velký sen. Navázat na tradici svého otce prof. Dr.PhMr. Jana Rukavičky st. a obnovit výrobu bylinných přípravků. Tento velký sen se mu splnil a společně s Ladislavem Šimůnkem získali v květnu 1992 prostory v objektu bývalé Masné burzy – areál Jihomoravského masného průmyslu, Masná 34, BRNO.

1993

Aromatica nejprve započala výrobu bylinných sádlových mastí, pouze se třemi zaměstnanci. Výrobní postup byl opravdu domácí, vše se dělalo ručně bez jakékoliv strojové pomoci. 

Výrobní program se velmi rychle rozšiřoval, k mastem přibyla řada bylinné kosmetiky KOSMÍN, bylinné sypané čaje a později i sirupy a bylinné extrakty – kapky. Firma rozšiřovala výrobní prostory, nakupovala stroje a zařízení, aby byla schopna uspokojit poptávku po svých výrobcích. 

1996

V roce 1996 firma zakoupila objekt ve Šlapanicích, který prostorově odpovídal potřebám firmy. Na adrese Masarykovo náměstí 3 Aromatica sídlí dodnes.

2005

V roce 2005 Aromatica představila rozšíření řady Kosmín o dalších 7 produktů – kromě klasického na rty nyní přibyl Kosmín nosní, na unavené oči, na nehtová lůžka, při hemoroidech, po bodnutí hmyzem, na akné a při bolestech hlavy. S celou řadou firma slavila (a slaví i dnes 🙂 velký úspěch.

2017

Další milník ve vývoji firmy nastal v létě roku 2017, kdy vznikla kosmetická značka Bebutter (čti bíbatr). Jak již možná víte, Bebutter nabízí sortiment přírodní kosmetiky z bio bambuckého másla. Produkty jsou certifikovány CPK či CPK bio a výrobky jsou řazeny do tří forem aplikace a použití – tuhá másla, šlehaná másla a krémy.

2019

Ačkoliv se zdá, že náš sortiment může být dostačující, s vývojem rozhodně nekončíme a plánujeme spoustu dalších skvělých bylinných produktů a přírodní kosmetiky. I proto se vyplatí sledovat náš bylinný web , Facebook a Instagram ať vám nic neunikne. 😉