Andrea R., Zdravá výživa Gaia

Můj příběh začal již před několika lety, kdy jsem měla nemocné obě dvě děti a i přes veškeré medikamenty se jejich stav nijak nelepšil. Rozhodla jsem se vystoupit z bludného kruhu doktorů a léků a vzít zodpovědnost za sebe i za děti zcela sama. Bylo to to nejtěžší, co jsem kdy v životě musela udělat. Ale zároveň to nejlepší a nejvíce osvobozující. Člověk musí mít spousty odvahy, aby se postavill systému a jel si to svoje. To, čemu věří on sám. 

Mé řešení začalo úpravou jídelníčku, tedy vyřazení cukru, průmysově zpracovaných potravin a naopak nahrazení těmi přirozenými. Jako takový milník v mé cestě považuji nalezení Bio kuchařky od Hanky Zemanové, z které vařím dodnes. Tato kuchařka mi otevřela úplně nové možnosti a rozšířila obzory. Změna stravy byla jedna meta, která fungovala vcelku úspěšně, ale problém stále nebyl úplně vyřešen. 

Zaměřila jsem se tedy na mě s manželem, hledala kde by mohl být problém, které by děti na svém zdravotním stavu odrážely. Cesta nebyla jednoduchá, ale problém se našel, vyřešil a dnes jsme zdravá šťastná rodina. Domnívám se, že kdyby se mi děti narodily dnes, byly by už zcela zdravé.

Tato velmi osobní a dlouhá cesta mě přivedla na nápad, věnovat se alternativě a přirozenosti naplno a pomoci tak i ostatním. A tím bylo otevření vlastní malé “poradny” a krámku, kde zkloubím své znalosti a zkušenosti spolu s mojí kamarádkou a spolumajitelkou Andreou. Což se nám naštěstí povedlo a dnes slavíme krásných 8 let existence obchůdku Gaia v centru Liberce. Budeme se těšit na vaši návstěvu. 🙂

– Andrea R., majitelka zdravé výživy Gaia, Liberec