Aromatica slaví 32. výročí od založení

délka čtení: 4 minuty

Posvěcená historie a cesta plná poctivosti, kvality a úspěchů…S velkou radostí slavíme 32 let od založení firmy Aromatica, která je nezbytnou součástí bylinného odvětví v České republice. A rádi bychom se s vámi podělili o krátké opakování naší cesty, vyzdvihli zásadní mezníky ve vývoji a představili vám novinky, na které se můžete těšit. 

Jak to celé s Aromaticou začalo

Firma Aromatica vznikla v roce 1992 po znovu obnovení jejích tradic a receptur, které sahají do roku 1949 ještě před znárodnění tehdejší společnosti. Zakladateli Aromaticy byli Ladislav Šimůnek a Dr.PhMr. Jan RUKAVIČKA ml. Ten ve svých tehdy 68 letech měl jeden velký sen. Navázat na tradici svého otce prof. Dr.PhMr. Jana Rukavičky st. a obnovit výrobu bylinných přípravků. Tento velký sen se mu splnil a společně s Ladislavem Šimůnkem získali v květnu 1992 prostory v objektu bývalé Masné burzy a začali vyrábět. 

historické fotky Aromatica

Naše poslání

I když se pár věcí u nás změnilo, ať už prostory firmy, technologie výroby či samotné produkty, jedno zůstalo pořád stejné. Od samého počátku máme jediný cíl – přinášet zákazníkům produkty nejvyšší kvality, které pozitivně přispívají na jejich zdraví a duševní i fyzickou pohodu. Věříme, že příroda je nádherným zdrojem pro naše zdraví, a právě proto se primárně zaměřuje na výrobu bylinných doplňků stravy. Věříme v sílu bylin a používání lokálních přírodních surovin, které jdou v ruku v ruce s dlouhodobě udržitelnou výrobou českých přírodních produktů bez chemie a průmyslového zpracování. 

Naší interní misí již od založení společnosti je snaha ukázat lidem alternativní cesty v řešení jejich zdravotních problému za pomoci přírodní a šetrné cesty ke zdraví. A jsme moc rádi, že naše víra a toto tvrzení se za celých 31 let stále nezměnilo.

Vývoj Aromaticy

Naše výrobní zařízení a procesy prošly dlouhým vývojem, abychom zajistili konzistentní kvalitu, účinnost a funkčnost našich produktů. Klademe důraz na výběr surovin s prioritou lokálnosti dodavatele. Jako potvrzení našich vysokých standardů jsme získali řadu certifikací a akreditací, které nám poskytují důvěryhodnost a důkaz naší závaznosti k kvalitě. Jsme hrdí na to, že splňujeme přísné požadavky a regulace, které zaštiťují, že naše produkty jsou bezpečné, přírodní a efektivní pro naše zákazníky. Disponujeme certifikacemi CPK a CPK BIO.

Bebutter- naše podznačka certifikované kosmetiky

Významný milník ve vývoji firmy nastal v létě roku 2017, kdy vznikla kosmetická značka Bebutter.  Šlehané bio bambucké máslo vzniklo vlastně souhrou náhod po ohlášení prvního firemního miminka. Naše vývojářky ho šlehaly do pěnové podoby tak dlouho, až byl výsledek dokonalý. Vybírat jste mohli z 6 jemných našlehaných variant, které prodáváme dodnes. Nyní je produktové portfolio rozšířené i o krémy s bio bambuckým máslem, které stejně tak jako šlehačky splňují přísné standarty certifikací CPK a CPK bio.

bebutter bebutter

Na co se můžete těšit?

Naším nejnovějším projektem, ze kterého se těšíme, je příprava nového produktu speciálně vyvinutého pro pacienty trpící atopickou dermatitidou. Tento inovativní krém bude kombinovat osvědčené léčebné vlastnosti bylin a dalších přírodních aktivních látek s výraznými hydratačními, regeneračními a ochrannými účinky pro nejvyšší možnou úlevu lidem trpících ekzémy. Vyvinuli jsme dvě varianty v tělové a pleťové verzi a můžete se na ně těšit již na podzim!