Inhalace pro úlevu dýchacích cest

délka čtení: 2 minuty

Ucpaný nos a dutiny, bolest hlavy a tíha na hrudi patří k častým symptomům rýmy a nachlazení. Nemůžeme se pořádně nadechnout a nemůžeme se pořádně ani vyspat, což naše oslabené tělo tak potřebuje. Jednou z osvědčených metod, jak přinést úlevu dýchacím cestám a zmírnit příznaky nachlazení, je inhalace.

Inhalace teplé páry nad hrncem s vroucí vodou pomůže uvolnit ucpaný nos a uvolnit hleny. Ještě účinnější je však využít sílu bylinek. Vodu doplňte ideálně o sušené byliny, několik kapek éterického oleje, např. eukalyptového, a nebo o bylinný balzám.

Jak na inhalaci bylin?

Bylinnou směs zalijte vroucí vodou a nechte louhovat v hrnci. Případně nechte rozpustit ve vodě malou dávku prsního balzámu Aromatica, který obsahuje množství rostlinných silic jako je eukalyptus, máta a levandule, které přinášejí úlevu při nachlazení, kašli, zánětu průdušek a rýmě. Připravte si ručník nebo utěrku. Opatrně se nakloňte nad hrnec s bylinkami a zakryjte si hlavu ručníkem, aby pára neunikala mimo. Buďte ale opatrní, ať se nepopálíte v případě, že byste byli moc blízko. Zavřete oči a pomalu a zhluboka nadechujte a vydechujte po dobu 10 – 15 minut. Můžete provádět dvakrát denně. Dýchání této páry vám může přinést okamžitou úlevu.

Inhalaci byste neměli zařazovat pokud máte velké bolesti hlavy, vysokou horečku, astma, nebo problémy se srdcem. Pozor také na zánět dutin. V takovém případě by vám teplo z inhalace mohlo stav zhoršit.

V takovém případě doporučujeme aplikovat prsní balzám přímo na tělo. Prsní balzámy jsou určeny k nanášení na pokožku hrudníku, zad a plosek nohou formou jemné masáže, která vede k prohřátí pokožky a uvolnění obsažených silic.

Dětský prsní balzám je 100% přírodní přípravek s šetrným masťovým základem z kokosového tuku a BIO bambuckého másla s obsahem kvalitních esenciálních olejů. Eukalyptové, levandulové, tymiánové a borovicové silice napomáhají zmírňovat projevy nachlazení a ulevovat svalům namáhaným při kašli a podporují uvolněné dýchání. Je vhodný pro děti od jednoho roku i pro dospělé.

Balzám určený pro dospělé pak obsahuje navíc ještě kafr, který podporuje prokrvení, zmírňuje otoky, má hojivý účinek a postupným uvolňováním do dýchacích cest přináší úlevu.

prsní balzám prsní balzám