Helena M., Apatyka Pampeliška

Bylinkářství, přírodním produktům a alternativě se věnuji více než 18 let. Ačkoliv jsem původním povoláním zdravotní sestra, z klasické medicíny uznávám hlavně medicínu urgentní. Co mě k alternativní medicíně přivedlo? Dcera trpěla několik let ekzémy a léčení klasickými postupy, které medicína nabízí, prostě nefungovaly. Rozhodla jsem se hledat a zkoušet sama. Kombinací vhodné zdravé stravy, potravinových doplňků, různých kapek a čajů, používáním přírodní kosmetiky a zohlednění psychosomatické stránky, se nám podařilo ekzém úplně vyléčit.

Kromě psychosomatiky mě hodně láká čínská medicína, které bych se v budoucnu chtěla věnovat a zdokonalit se v ní. Stejně tak je mým cílem šířit mezi přátele, zákazníky osvětu ekologie. Abychom pochopili, že jsme s přírodou spojeni, aby jsme si vážili stromů, vody, zvířat. Zkrátka abychom měli úctu k životu.

Na mé práci mě nejvíce baví rozmanitost, kontakt s lidmi. Občas mě trápí, že zákazník někdy vidí jen sám sebe. Také vidím, že se vytrácí osobní přístup, který je pro každého z nás velmi důležitý.

V Apatyce si se svým týmem děvčat na osobním přístupu zakládáme, jsme rády, že se na nás zákazníci obrací o radu a pomoc. A jsem ráda, že mohu říci, že se díváme na naše zákazníky jako na přátele.

A jak trávím čas mimo práci? Jezdím na kole, běhám, cvičím jógu, koukám na filmy, čtu si, starám se o zahradu, piji dobré víno a jsem s rodinou. To mě baví, těší a nabíjí novou energií. Zkuste to. 🙂

– Helena M., majitelka zdravé výživy a bylinářství Apatyka Pampeliška, Klatovy