Petra K., Zdravý život

Jsem vyučená zdravotní sestra, takže ve zdravotnictví jsem se pohybovala dlouho a často. Ne jen díky mé tehdejší profesi, ale i zdravotní problémy mě často přiváděli k doktorům a do nemocnic. Klasická medicína určila to, že nemohu mít děti. Nikdo mi však nebyl schopen pomoct, ba mě dokonce vyléčit. Ve chvíli, kdy jsem byla již unavená z neustálého potlačování příznaků a neléčení příčiny, mě cesta zavedla na makrobiotickou stravu. Troufám si říct, že právě tato změna životního stylu a stravování mě přivedla na správnou cestu a já se stala dvojnásobnou zdravou matkou.

Před otevřením vlastního podniku jsem pracovala v obchodě se zdravou výživou zhruba rok. Práce mě velmi naplňovala, ale stále to nebylo podle mých představ a chtěla jsem věci dělat jinak, srdcem. Náš zdravý krámek nyní vedeme s manželem již 16 let. Je to krásná práce, občas náročná, ale krásná. Byly samozřejmě chvíle, kdy to nebylo zrovna tak krásné a opravdu těžké, ale vše jsme zvládli a stále jsme tu. 🙂

Na mé práci mě nějvíc baví to, že nic není stabilní. Věci, lidé a doba se vyvíjí a já se každý den učím něco nového. Nestagnuji, nenudím se, to je pro mě nejdůležitější. Když se cítím vyčerpaná, chodím se “nabít” a zrelaxovat do přírody. Centrum města je sice střed všeho dění, ale mám potřebu se víc vracet k přirozenosti a klidu. Do budoucna by se mi líbilo přestěhovat obchod s restaurací do klidné oázy uprostřed přírody, kde by časem mohla vzniknout i klubovna, kam by lidé pravidelně přicházeli, seznamovali se a vzájemně obohacovali. 

Třeba se to povede, třeba ne, ale když člověk dělá věci srdcem, dělá je správně a na ničem jiném nezáleží. 🙂

– Petra K., majitelka obchodu Zdravý život v Brně