Jak posílit ledviny pomocí léčivých bylinek?

délka čtení: 2 minuty

Ledviny přefiltrují asi 72 litrů krve za hodinu, přečistí ji a předají do krevního oběhu. Zodpovídají za rovnováhu tělesných tekutin, regulaci krevního tlaku a metabolismus glukózy. Vývody z ledvin ústí do močového měchýře, který shromažďuje moč odvádějící z těla tekuté zbytky.

Z pohledu tradiční čínské medicíny představují ledviny zásobárnu naší energie a musejí být v rovnováze, aby mohly správně fungovat všechny ostatní orgány. Práce s energií ledvin je tak považována za ústřední bod našeho zdraví.

Ledviny a močový měchýř obecně bývají oslabené především v zimním období, a tedy náchylnější k různým infekcím. Je třeba je udržovat v teple. Však si jistě všichni pamatujeme rady našich babiček o důležitosti košilky či nátělníku, aby nám hlavně “nenastydly ledviny”. A jak ledviny prohřát zevnitř? V tom vám pomůže například zázvorový čaj.

Které léčivé bylinky nám mohou pomoci naše ledviny a močové ústrojí posílit?

  1. Lipový květ dobře působí při nemocech ledvin a močových cest, posiluje náš imunitní systém a je vhodné jej využít i při nachlazení. Výhodou je, že lípa je vhodná i pro děti. Má zklidňující účinky a doporučuje se i při žaludeční nevolnosti. 
  2. Bříza bělokorá detoxikuje a podporuje funkci ledvin, pomáhá i při léčbě ledvinových kamenů.
  3. Tužebník jilmový je silně protizánětlivý, podporuje pocení a vyplavování nežádoucích látek z těla. Je vhodný při virových i bakteriálních infekcích.
  4. Pampeliška lékařská, zejména její kořen, působí močopudně a stimuluje funkci ledvin, lymfatického systému, ale také všech trávicích orgánů.
  5. Hluchavka bílá pomůže při onemocnění ledvin a močových cest.
  6. Brusinka je silný přírodní antioxidant, chrání buňky před oxidativním stresem.

Při léčbě chorob močového měchýře dále pomáhají i jitrocel kopinatý, kopřiva či přeslička rolní.

Léčivé bylinky ve formě čajů

Při obtížích s ledvinami a močovým ústrojím jsou ideální bylinné čaje k léčbě vždy zařadit a podpořit tak vylučování. Naše připravené bylinné směsi zaměřené přímo na ledviny a močové cesty obsahují směs až osmi léčivých bylinek, které podporují normální funkci močových cest a činnost ledvin.

banner čaje