Jak na podzimní nachlazení přírodní cestou?

délka čtení: 3 minuty

Podzimní období přináší zpomalení a klid. Příroda vydává své poslední plody a začíná obracet energii zpět do země. Stromy pouštějí barevné listí a energie se vrací zpět ke kořenům. Právě kořeny bylin jsou teď nabité a vhodné ke sběru.

Tak jako příroda zpomaluje a dny se krátí, je to pozvání i pro nás obrátit pozornost k sobě a zklidnit své tempo. Tělo si žádá více odpočinku a regeneraci. Dopřejte mu ji.

Co pro sebe můžeme udělat během podzimního času?

Posílení imunity

Podzim tradičně přeje respiračním onemocněním. Teploty klesají a my můžeme být náchylnější na prostydnutí. Pokud jste ještě nezačali, je nyní vhodná doba pro posílení imunitního systému. Využívejte poklady z přírody jako je zázvor, česnek nebo kurkuma. Pro podporu přirozené obranyschopnosti organismu a posílení normální funkce horních cest dýchacích vám poslouží Echinaceové kapky. Jejich pravidelné užívání má příznivý vliv na podporu imunitního systému především v době nachlazení.

echinaceové kapky echinaceové kapky

Strava

Dopřejte si kvalitní jídlo, které vás zahřeje zevnitř. Studené saláty odložte na jaro. Nyní je čas zařadit opět vývary, další polévky a poklady ze zahrádky jako jsou dýně nebo cukety v tepelné úpravě. Zahrňte do své stravy potraviny bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty. Ovoce, celozrnné produkty, luštěniny a ořechy jsou vynikající volbou.

Očista trávicího systému a jater

Pokud se cítíte často unavení a pozorujete občasné problémy s trávením, můžete podpořit očistné procesy v těle přírodní cestou.

Ostropestřec mariánský je jednou z osvědčených bylin používaných k regeneraci a zdravému fungování jater a trávicího systému. Přispívá k udržení normální hladiny cukru v krvi, je to antioxidant a podporuje přirozenou obranyschopnost a odolnost organismu. Má příznivý vliv na trávení, zlepšuje pravidelnost vylučování a pročištění trávicího systému. Má ochranný vliv na buňky jaterní tkáně a přispívá k detoxikačním a očistným kůrám jater.

ostropestřec ostropestřec

Kvalitní spánek a odpočinek

Dny se zkracují a noci prodlužují. Naše tělo si žádá více odpočinku i spánku pro regeneraci. Nechoďte spát příliš pozdě a dopřejte si alespoň 7-8 hodin spánku. Pokud se cítíte unavení, odpočivejte. Nesnažte se udržet stejné tempo, jako jste měli na jaře a v létě. Dovolte si zpomalit. Dopřejte si formy relaxace, které vám dělají radost, ať už je to dlouhá procházka, masáž nebo horká vana s esenciálními oleji.

Co dělat, když už se o vás nějaké to nachlazení pokouší?

Ten pocit známe všichni. Začíná to nepříjemnými pocity na hrudi či v ústech. Jemné škrábání v krku a únava. A vaše první myšlenka: teď se mi to vážně nehodí.

Lze zastavit nachlazení v počátku? Někdy ano, někdy ne. Včasný zákrok a dostatek odpočinku Vám šanci výrazně zvýší.

Dubové kapky Arodubin jsou osvědčenou první volbou při nepříjemných pocitech v dutině ústní a v krku. Vedle dubové kůry obsahují deset dalších bylin macerovaných v lihu. Díky stahujícím účinkům tříslovin z dubové kůry je Arodubin vhodný zejména při nepříjemných pocitech v krku a v dutině ústní. V kombinaci s dalšími obsaženými bylinami podporuje také celkovou obranyschopnost organismu a normální funkci dýchacího systému. Stačí nastříkat do krku pomocí aplikátoru.

Jitrocelový nebo tymiánový sirup je vhodným doplňkem pro podporu dýchacích cest a imunitního systému v čase nachlazení a nemoci. Přináší úlevu také od kašle.

Emulze Kosmín s eukalyptem a kafrem pro uvolnění dýchacích cest při rýmě a nachlazení vám přinese úlevu od ucpaného nosu. Malé množství gelu stačí namazat kolem nosu a na dutiny a úleva se dostaví velmi rychle. Pokud cítíte tíhu spíše na hrudníku, využijte prsní balzám. Slouží k mazání na hrudník a obsažené rostlinné silice přinášejí úlevu při nachlazení, kašli, zánětu průdušek a rýmě.

arodubin jitrocelové sirupy dětská kosmetika

Zabalte se do svetru, natáhněte teplé ponožky a vychutnejte si horký čaj. Podzim je krásný čas, který stojí za to si vychutnat, než se o slovo přihlásí zima.