Bebutter – přírodní kosmetika, kterou máte chuť ochutnat

délka čtení: 4 minuty

Prvopočátky přírodní kosmetiky Bebutter

V roce 2015 jsme v rámci rozšiřování výrobního programu uvedli na trh nový kosmetický výrobektuhé bio bambucké máslo ve variantách natural, levandule a rakytník s pomerančem. Zamilovali jsme se totiž do úžasného bio bambuckého másla. To se stalo základem jednoduché a současně všestranně účinné kosmetiky.

Tato tuhá bio bambucká másla byla v praktických aplikátorech. Věřte, že vývoj nebyl jednoduchý: máslové tyčinky se lámaly a praskaly. Ale nevzdali jsme to a nakonec jsme slavili úspěch. 

Tyto „tyčinky“ pod značkou Aromatica slavily u zákaznic velký úspěch a my se proto připravovali na rozšíření kosmetického sortimentu z bambuckého másla. Jen nám nějak nešel dohromady sortiment bylinných mastí a tradičních bylinných produktů a „moderní” certifikovaná kosmetika z bio bambuckého másla. Zkrátka bambucká másla se do filozofie bylinné firmy Aromatica nehodila. A začala se pomalu rodit nová kosmetická řada Bebutter… Kosmetika Bebutter (čti bíbatr) oficiálně vznikla v létě roku 2017. 

Je libo “šlehačku”?

Ke třem tuhým máslům, přibyly šlehaná másla. Šlehané máslo vzniklo vlastně souhrou náhod po ohlášení prvního firemního miminka. Bio bambucké máslo je perfektní pro regeneraci, hydrataci a navíc předchází striím. Naše vývojářky ho šlehaly do pěnové podoby tak dlouho, až byl výsledek dokonalý. Nadýchaná přírodní bio bambucká másla přišla na svět vysoce šetrným zpracováním za studena. Díky tomu si tyto balzámy s jemnou pěnovou strukturou zachovávají vysoké množství cenných látek a vitamínů. Jsou maximálně šetrné, účinné a vhodné ke každodenní harmonické péči o různé typy pleti včetně citlivé a problematické. Lehká pěnová konzistence, která připomíná “šlehačku”, umožňuje snadné roztírání a výborné vstřebávání do pokožky.

Již v roce 2017 jste mohli vybírat z šesti jemně našlehaných variant. Všechny prodáváme dodnes.

Už po půl roce své existence kosmetická řada Bebutter oslavila první úspěch. Šlehané levandulové máslo vyhrálo v soutěžním klání Green Beauty Awards na pražském festivalu přírodní kosmetiky Green Beauty Market 1. místo v kategorii BODY – péče o tělo. 

V roce 2018 jsme certifikovanou kosmetiku Bebutter rozšířili o 50ml balení šlehaných másel. Nabízeli jsme je také jako dárkové balení. 

bebutter

Krémová varianta

Chtěli jsme pro vás ale i krémovou variantu. Inspirovali jsme se rakytníkovým krémem, který jsme uvedli na trh v roce 2015. Trojici čistě přírodních bylinných krémů jsme vyvíjeli několik let a jsme na ně opravdu pyšní. Krém jsme vylepšili makadamiovým olejem, a právě bio bambuckým máslem. Společnost mu dělaly krémy ovesný a levandulový. Jemné a lehce vstřebatelné krémy s bio bambuckým máslem pro každodenní péči obohacené o nejkvalitnější oleje a extrakty blahodárně pečují o různé druhy pleti bez ohledu na věk, a to včetně citlivé a problematické. Přírodní bylinné krémy se snadno roztírají a obličeji i tělu dodávají vše potřebné. Pokožka zůstává jemná a hebká bez pocitů nežádoucí mastnoty.

bebutter bebutter přírodní kosmetika bebutter přírodní kosmetika

Peeling – 2v1

Šlehaná másla a krémy časem doplnily i tři čistě přírodní tělové peelingy. Jemné bio bambucké máslo jsme obohatili o třtinový cukr a o nejkvalitnější oleje a extrakty.

Tělové peelingy odstraňují odumřelé buňky z povrchu kůže a podporují její obnovu. Díky kombinaci bambuckého másla a rostlinných olejů měly peelingy polotuhou konzistenci, díky které nebylo nutné při použití peelingy promíchávat, všechny složky byly dokonale smísené. Po použití peelingu nebylo třeba již pokožku promazávat. Proto 2v1.

Proč to ale píšeme v minulém čase? Protože v současnosti peelingy již nemáme v nabídce. Sami víme, že je to velká škoda, velice nás to mrzí, protože jsou vynikající. Ale v současné podobě jsou velice komplikované na výrobu, stoupají náklady na obsažené suroviny, mají díky certifikacím krátkou expirační dobu a momentálně se jich neprodávalo tolik, aby se jejich výroba vyplatila.

Rozhodně je ale nezavrhujeme, chystáme jejich inovaci, úpravu balení a hledáme pro ně další prodejní kanály.

Limitované edice

Na jaře roku 2018  jsme přišli na trh s první “Limitovanou edicí” Bebutter – Šlehaným Bio bambuckým máslem čokoláda a na podzim se šlehaným kokosem. Kokosovou limitku jsme opět přihlásili do soutěže na Green Beauty Awards a ta získala znovu 1. místo v kategorii Body – péče o tělo (jako její kolegyně levandule v roce 2017).

Na trh jsme pak postupně uvedli i další limitované edice – např. šlehané bio bambucké máslo skořice, zázvor mrkev či arašídové máslo.

CPK a CPK bio

Kosmetika Bebutter má oficiální certifikaci CPK a CPK bio udělenou organizací KEZ. Znamená to, že kosmetika označené tímto symbolem splňuje všechna pravidla a standardy výše zmíněné, tedy máte 100% jistotu, že se jedná o přírodní kosmetiku i bez zdlouhavého čtení a studování obsahu. 

CPK – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA obsahuje minimálně 85 % složek přírodního původu.

CPK bio  – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA bio obsahuje minimálně 90 % surovin přírodního původu a minimálně 20% hmotnostního podílu přírodních složek musí být v bio kvalitě.

bebutter přírodní kosmetika bebutter přírodní kosmetika bebutter přírodní kosmetika