Petra M., Zdravísek

Se zdravou a speciální výživou jsem začala podnikat před pěti lety. Můj syn měl od narození silný atopický ekzém a ve čtyřech letech se stal alergický na mléko. V tu dobu byl velký problém v Čechách sehnat bezlepkový a bezlaktózový sortiment, tedy jsme jezdili nakupovat do Německa, kde byl výběr podstatně větší. Jelikož jsem se ve speciální výživě dobře orientovala a v Čechách nebyla taková konkurence jako dnes, otevřela jsem prodejnu se zdravou výživou. 

Začátky byly náročné, hlavně co se financí týče, bývalý prostor vyžadoval rozsáhlou rekonstrukci. Dnes sídlíme na náměstí ve Slavkově u Brna, kde se nám velice daří. Lidé se sem naučili chodit a vyhledávají nás. S tím se pojí i jistá závislost na nás a náš sortiment. Nebývá tedy moc časté si udělat volno či nějakou delší dovolenou, musím být pro zákazníky stále na příjmu. Na druhou stranu jsem vděčná, že jsem svým pánem a velice ráda lidem radím a pomáhám.

Od práce relaxuji nejraději se svým psem, kterého beru každý den alespoň na hodinovou procházku a miluji strávený čas se svou rodinou. Samozřejmě kafíčko s kamarádkami také není špatné. 🙂

– Petra M., majitelka Bio potravin Zdravísek, Slavkov u Brna