Příprava na zkouškové období trochu jinak

délka čtení: 3 minuty

Konec semestru je tady a to znamená, že se blíží čas zkoušek. Možná se snažíte dohnat látku, na kterou nebyl v posledních týdnech čas. Nebo se vám prostě nakupily zkoušky do řady a mozek se vám vaří jen se podíváte do kalendáře. Jak se připravit během zkouškového co nejlépe a udržet v paměti tolik nových informací?

Tipy jak zvládnout zkouškové období

Možná jste četli populární knihu Proč spíme? Autor v ní v jedné z kapitol uvádí, že dostatečný osmihodinový spánek je nesmírně důležitý pro naši krátkodobou i dlouhodobou paměť. Náš mozek v podstatě třídí a ukládá během spánku prožitky a získané informace, tak jako my ukládáme naše soubory na disk. Dokazuje to i na experimentu se studenty, kteří se po učení prospali, ve srovnání se studenty, kteří tu možnost nedostali. Ti, co dostali možnost se prospat, dosáhli mnohem lepších výsledků v testu.

Nicméně dopřát si pravidelný klidný osmihodinový spánek během zkouškového je často spíš z kategorie sci-fi. Nedostatek času nás stresuje, a tak šidíme právě spánek, abychom se toho naučili co nejvíce. Zkusit ale zařadit během dne krátký šlofík mezi učením by mohl být dobrý začátek a kompromis zároveň. Stejně jako dělat si přestávky na protažení a pohybové aktivity. Fyzické cvičení zvyšuje průtok krve do mozku, což podporuje jeho funkce.

Další naší radou pro přípravu na zkoušky je dopřávat si výživné potraviny, jako jsou ořechy, semínka a ovoce, které obsahují důležité živiny pro zdravý mozek. Také se ujistěte, že pijete dostatek vody, abyste udrželi hydrataci a zdravý krevní oběh.

Síla bylin pomáhá

Co když ale tohle všechno děláte a stejně se potýkáte s problémy paměti a koncentrace? Zkuste využít sílu přírody v podobě bylinných kapek z listů Ginkgo biloba.

Ginkgo biloba je strom, který pochází z Číny a jeho listy se dlouhodobě používají pro léčebné účely. Listy obsahují flavonoidy a terpeny, které pomáhají zlepšovat krevní oběh a podporují zdravou funkci mozku. Podporuje mikrocirkulaci krevního systému, a tím příznivě působí také na periferní oběhový systém (prokrvení končetin, zrak, sluch). Ginkgo biloba je tedy skvělým pomocníkem při přípravě na zkoušky, protože pomáhá zlepšit paměť a koncentraci. Bylinné kapky jsou také účinné při snižování úzkosti a stresu, což může být velmi užitečné během zkouškového období.

ginkgo  ginkgo