BLOG: O bylinkách a lidech – Když pleť v zimě trpí, aneb jak o ni pečovat v tomto ročním období

Délka čtení: 3 minuty

Zima, sněhové vločky dopadající na obličej,… Stejně tak jako chráníme své tělo před zimou oblečením, měli bychom věnovat podobnou péči pokožce, která je napřímo vystavena chladu. Pokožka je poté podrážděná, vysušená a zdravá krásná pleť se ze dne na den stane problematickou. Obličej a ruce si v zimním období zaslouží zvýšenou pozornost. Stačí vědět, jak se správně k pokožce chovat a čemu se naopak vyvarovat. Nenechme naši pokožku trpět ani o minutu navíc.

Nezapomínejme na sluníčko

Mnoho lidí zapomíná, že škodlivé UV záření způsobuje neplechu i během zimních, studených měsíců. Ačkoliv sluníčko tolik nepálí, nepříznivé účinky na obličeji páchá pořád stejné. Nezapomínejme, že vliv slunečních paprsků na pleť se v životě nasčítá. Chraňte svou tvář nejen před dehydratací, ale také před UV zářením. Velkou výhodou je fakt, že ochranný faktor dnes obsahují i určité druhy make-upů nebo BB creamů.

Hydratace pokožky z druhé strany

Pitný režim by se neměl podceňovat v žádném ročním období. I v zimě dbejme na to, abychom během dne vypili dostatečné množství vody. Doporučené množství vody za den se liší, v průměru se obecně jedná o 2 – 3 litry. Vaše pokožka bude vyživenější a pružnější. Ne nadarmo se říká, že hydratace zevnitř je stejně tak důležitá jako zvenku.

Čemu se naopak vyvarovat?

Také si rádi dopřejete během studených zimních večerů horkou koupel? Možná vás to překvapí, ale právě i tato nevinná každodenní činnost může negativně působit na stav naší pokožky. Teplá voda smývá z kůže ochranný “filtr” a zároveň se otevírají póry, kvůli čemuž je kůže citlivější a má tendenci se vysušovat. Pokud si nedovedete představit zimu bez pořádné teplé vany, po koupeli pokožce dopřejte vyživující tělový krém nebo se namažte bambuckým máslem.

Z podobných důvodů odborníci nedoporučují si sušit ruce teplým vzduchem. Vysoušeč rukou vyměňte za papírový ubrousek nebo měkký ručník. Uvidíte, že jakmile se těmto činnostem vyvarujete, vaše pokožka bude o poznání vyživenější.

I o rty je třeba pečovat

Která žena by netoužila po krásných plných rtech? I o rty se musíme starat a stejně tak jako pokožka, v zimním období mají tendenci se vysušovat. Rty nemají vlastní tukovou vrstvu, proto by péče o ně měla být intenzivnější než o jiné části kůže. A rouška nám nyní také nehraje do karet. V péči o rty platí stejné pravidla: správná  hydratace je základ. Do kabelky si vždy s sebou zabalte balzám na rty, a třeba i tuto multifunkční Aromatica bylinnou regenerační mast KOSMÍN, která pomůže s popraskanými rty a dokonce ji oceníte i při potížích s opary.

Pokud chcete své rty rozmazlovat, jednou za čas určitě ocení peeling. Ten si jednoduše můžete vyrobit doma. Stačí jen cukr a med. Krystalky cukru odstraní na rtech odumřelé buňky a rty budou krásně hladké a vyživené.

Vyzkoušeno: Co funguje na suchou pokožku?

Hydratujte, hydratujte, hydratujte. Doporučujeme používat hutné krémy s vysokým obsahem tukových látek (lipidy, másla), ty na pokožce vytváří pomyslnou vrstvu, která chrání obličej i ruce před mrazem. Vždy se koukněte, jaký má daný krém složení. Pokud je krém na bázi vody, odložte jej stranou. Daný krém může napáchat více škody než užitku. Investujte do kvalitního krému, který dokáže pokožku vyživit a nasytit. Lehce vstřebatelný svěží krém s BIO bambuckým máslem, mandlovým olejem a extraktem z rakytníku a lékořice bude bude ideálním parťákem v záchraně dehydratované pokožky. Bio bambucké máslo dodává potřebnou hydrataci, podporuje elasticitu a regeneraci pokožky. Je ideální pro všechny věkové skupiny – pro děti, těhotné ženy i pro starší osoby. Pleť zvláční, vyživí a ochrání před mrazem, díky čemuž pokožka stárne pomaleji.

Jakmile si vyberete krém, který se s vámi vydá do boje proti suché pokožce, nepodceňujte i další suchá místa. Obvykle se jedná o lokty a kolena, které potřebují nejen v zimě zvýšenou pozornost.

 

Zajímá vás tato problematika, nebo máte konkrétní dotaz? Rádi vám je zodpovíme s Martinou Kozlíkovou z Lotos Beauty. Připojte se k nám na našem INSTA TALKu  28. 1. v 18. hodin na našem Instagramu @bebuttercz.