BLOG: O bylinkách a lidech – Láska prochází žaludkem. Co si připravit na 1.máj?  

Čtení na 5 minut

Byl pozdní večer, ústřicový máj. I takto by mohla začít báseň zamilovaného páru, který si prvomájový večer rozhodl zpestřit jídelníčkem se surovinami, které bychom našli na seznamu afrodiziak. Tento název je odvozen od jména řecké bohyně lásky, krásy a plodnosti Afrodité a už od dob starověkého Řecka se hovoří o jejich příznivém vlivu na sexuální apetit. Pojďme oslavit svátek zamilovaných a připravit si nezapomenutelný večer plný dobré nálady a skvělého jídla. 

Potraviny, které zvýší libido a zvednou náladu

Potraviny i bylinky mají magickou moc. Některé nás nabudí, jiné uspí a afrodiziakum v nás dokáže probudit nevídané touhy. Určitě jste slyšeli o ústřicích, ale nemusíme zacházet až do takové exotiky, i u nás se najdou suroviny, ze kterých můžeme vykouzlit výborné jídlo, které podpoří apetit. Červená paprika, med, mandle, pistácie či zázvor – všechny tyto ingredience dle různých studií zvyšují chuť na sexuální aktivitu. Prvenství patří ženšenu, kořen života plný aktivních látek. Vědecké studie dokazují, že afrodiziakální účinky se těší i mnoho druhů ovoce. Například granátové jablko často vidíme vyobrazené spolu s Afroditou, bohyní lásky. A malíři věděli proč. Ve starověku se dokonce toto ovoce používalo k výrobě vína a získalo tak přezdívku “nápoj lásky”. 

Mix bylinek, které zaručeně zlepší večer

Máta, rozmarýn, skořice čí bazalka. Bylinky, které v kuchyni využíváme téměř denně, ale tušili jste, že velmi blahodárně působí i na naše libido? Čili papričky nám doslova rozproudí krev v žilách. Zlepšují totiž činnost cévního systému a tím, že prokrvuje, zlepšuje i stimulaci pohlavního ústrojí. Už i na východě věděli, že když chybí sexuální apetit, je potřeba si to nejprve okořenit na talíři a až poté v posteli. A co třeba takový Sibiřský ženšen? Bylinka, která si svou oblibu nejprve vydobila v asijských zemích, ovšem o pozitivních účincích se brzy dozvěděl celý svět i proto, že nemá žádné vedlejší účinky a bylinka není návyková. My ženšen využíváme ve formě bylinných kapek Sibiřský ženšen. Ta dokáže vykouzlit úsměv na tváři, zlepšuje fyzický výkon a také podporuje erekci a posiluje libido. 

Recept na nápoj lásky a večeři plnou rozkoše

Řešíte, zda k večeři rozdělat červené či bílé víno? Zkuste bublinky – šampaňské nebo velmi oblíbené prosecco. „Bublinky“ mají euforizující účinky a obsažený etylalkohol odbourává úzkost a povzbuzuje chuť na sex. Drink můžeme doplnit jahodami, které také patří do skupiny s afrodiziakálními účinky. 

Jako hlavní chod můžeme připravit třeba lososa s teriyaki omáčkou. Využijeme především všechny výše zmíněné bylinky, které přidáme do teryaki omáčky. Nešetřeme se zázvorem, který nejen jídlo skvěle dochutí, ale dodá i tu potřebnou esenci, díky které strávíte přijemnou noc s partnerem. Jako přílohu doporučujeme zvolit klasicky rýži doplněnou o avokádo. Celý pokrm esteticky i chuťově doplní o granátové jablíčko.

Nálada na bodu mrazu aneb jak z toho ven? 

Ani ty nejlepší potraviny obsahující afrodiziakum nezaručí kvalitně strávený večer. Zkuste si na 1. máj připravit i záložní plán. Jak se říká: štěstí přeje připraveným. Nedílnou atmosféru dotváří hudba. Co takto si vytvořit playlist se songy, které jste s drahou polovičkou poslouchali na samém začátku vztahu? Hudba nás dokáže přenést myšlenkami zpátky do minulosti, kdy stačila jen jedna jiskra… 

Další rada, kterou uslyšíte od všech vztahových terapeutů – dejme starosti stranou a užívejme si přítomného okamžiku. Neřešme to, co bylo a ani co nastane. Nechme výčitky stranou a zkusme si uvědomit, že čas je to nejcennější, co tomu druhému můžeme dát. 

A rada na závěr? Taková speciální příležitost si žádá i speciální outfit. Ne každý večer je záminkou pro vytáhnutí svůdného spodního prádla. Nenechejme ten krajkový set ležet v šuplíku, partnera tento outfit určitě potěší.