BLOG: O bylinkách a lidech – Nepodceňte přípravu pokožky na léto, aneb co nezanedbat

Délka čtení: 3 minuty

Po dlouhé zimě konečně začínají prosvítat teplé sluneční paprsky a nedostatek vitamínu D je (doufejme) minulostí. My jásáme, ale naše pokožka na tuto malou velkou změnu potřebuje připravit. Zimní a letní péče o pleť je přeci jenom rozdílná a přechod mezi produkty by neměl být pro naši pokožku nárazový. Co dělat, abychom se připravili na léto co nejzdravěji? Jak neskočit po této dlouhé zimě po hlavě vstříc spálené a nezdravě opálené pokožce?

Hydratovaná pokožka skrz na skrz

Opakování je matka moudrosti, ale krásnou, čistou a zářivou pokožka nevykouzlíme jen pomocí těch nejlepších přípravku na pleť. Hyratovat a vyživovat pokožku bychom měli i zevnitř. Základním pravidlem je pít dostatečné množství vody, optimálně alespoň 2,5 litrů denně. Nadstavbou může být i náš pupalkový olej s vysokým obsahem beta-karotenu a vitamínu E. Tři lžičky denně podpoří přirozenou obranyschopnost, pomáhá udržovat krásnou pokožku a zároveň ji chrání před nadmírou slunění.

SPF přípravky vždy k ruce!

Přípravky s ochranným faktorem proti sluníčku by neměly chybět samozřejmě ani v zimě. Ovšem nyní s příchodem slunečných dnů odhodíme dlouhé rukávy a spálené čelo, ramena i dekolt je na světě raz dva. Vždy mějte po ruce krém s ochranným faktorem, který nás od této nepříjemnosti ušetří. Dokonce se odborníci shodují na tom, že by aplikace krémů s SPF měly být součástí každodenní rutiny stejně tak jako je tomu například s čištěním pleti. Už při výběru bychom měli být opravdu opatrní – nejen, že velmi často jsou tyto krémy spíše chemický koktejl, dokáží ublížit i životnímu prostředí. Není v pořádku si aplikovat na kůži enormní množství nevyžádané chemia a zároveň zatěžovat i vodní organismy.

Nechejme pokožku vyniknout

Představte si tuto situaci – léto v plném proudu, sluníčko svítí a nám se roztéká make-up na obličeji jako ta zmrzlina, kterou právě teď jíme. V ideálním případě se nemalujme vůbec, v tom druhém je alespoň nahraďmě jen lehkými hydratačními make-upy, případně jen BB Creamy, které pokožku jen sjednotí. A jak se k takovému výsledku dopracovat? Před létem se soustřeďme na dostatečný příjem beta-karotenu, má antioxidační vlastnosti, pomáhá udržovat zdravou a elastickou kůži. Ten obsahuje mimojiné i již zmíněný Pupalkový olej s vitamínem E, ale také Bebutter máslo s mrkví a beta-karotenem – tento našlehaný poklad díky obsaženému karotenu dodává pokožce svěží a rozzářený vzhled a napomáhají zvýraznit efekt opálení. Určitě si jej zamilujete nejen díky tomu, co všechno umí, ale i pro velmi příjemnou mrkvovov-meruňkovou vůni. A pozor – jedná se o limitovanou edici!

Scrub by neměl ve vaší rutině chybět

Odstranění odumřelých buněk, neboli exfoliace, je pro naši pokožku před létem žádoucí ještě trochu více. Scrub nastartuje regenerační procesy v pokožce, obnovuje ji a díky tomu je naše pokožka hladší a ve výsledku vypadá i zdravěji. Obrovskou výhodou je i to, že hned teď nemusíte kupovat scrub v nejbližším obchodě – jednoduše si jej vyrobíte doma. Jen je nutné dodržovat pár zásad. Pokud si doma připravujete čerstvě namletou kávu, lógr rozhodně nevyhazujte. Smíchejte jej třeba s naším Bebutter máslem natural. Tento kávový peeling prokrví pokožku a ta vůně!

Pokud se vám nechce peeling připravovat, vyzkoušejte naše tělové peelingy z bambuckého másla s citrónovou trávou, pomerančem a rakytníkem nebo vůní levandule. Ale ani s tím nejlepším peelingem bychom to neměli přehánět. Scrub nanášejme maximálně jednou týdně, jinak by měl peeling opačný efekt – naše pokožka by se nestihla tak rychle regenerovat a ztrácela by svou přirozenou ochrannou vrstvu. Vždy nanášejme peeling na navlčenou pokožku a krouživými pohyby masírujme.