Luční kvítí: Poklad pro čajové i sirupové milovníky

délka čtení: 3 minuty

Naše široká škála porcovaných čajů na různé zdravotní (ale i ne-zdravotní) problémy získala velkou popularitu mezi našimi spokojenými zákazníky. Porcovaný čaj, u nás v kvalitě sypaného, je pro většinu zákazníků jednodušší na přípravu. Stačí jen hrníček, čajový pytlíček a trocha vroucí vody, a za pár minut si můžete vychutnat svůj dokonalý šálek čaje. Ale po jakém čaji šáhnout pro každodenní pití? 

Směs lučních bylinek – alternativa k bylinkovému čaji

Někdy má člověk náladu si z čaje udělat rituál a jeho chuť a vůni si v klidu a v pohodě užít. Proto naše vývojářka Hanka namíchala speciální Květový čaj, který lahodí nejen chuťovým buňkám pro svou skvělou chuť, čichovým buňkám pro nádhernou vůni, ale také oku, protože i krásně vypadá. Ve směsi najdete velké kusy těch nejkvalitnější lučních bylinek – Ibišek, květy růže, měsíček, chrpa, sedmikráska, slunečnice, sléz. Celá směs je ochucena o kousky jablíček. Čaj se dá pít klasicky jako teplý čaj, nebo se může připravit jako čaj ledový.

Nejdříve jsme sypaný Květový čaj nabídli našim zákazníkům v Bylinkovém obchůdku. Směs viděli vysypanou v prosklené dóze a mohli čaj i ochutnat. Během krátké doby se stal velkým hitem. Zákaznici si jej začali kupovali pro sebe, ale také jako dárek pro své blízké a známé. 

Obliba čaje nás velmi potěšila. Bylo to jakási vzpomínka na naše sypané bylinné čaje z počátku firmy. 

Naši vývojářku Hanku proto napadlo, že z čajové směsi udělá extrakt a ten použije na výrobu sirupu. A hle – z Květového čaje tak vznikl stejně skvěle chutnající Květový sirup

květový čaj   květový čaj

Květový sirup je jen jeden

Na trhu je řada různých sirupů od bezinkového, přes levandulový, mátový, ibiškový až třeba po jasmínový. Ale Květový sirup je jen jeden. Jedinečné je jeho složení i výroba.

Směs bylin Květového čaje se používá k přípravě základního sirupu, ale také k výrobě extraktu.

Nálev z bylin je vlastně čaj, tzn. v kotli se ohřeje voda, vloží se směs bylin, nechá louhovat 15 minut a následně se byliny vyjmou. K takto připravenému nálevu se přidá třtinový cukr, kyselina citronová a zahřívá se. Po té se sirupový základ se nechává zchladit. Zde většinou končí výroba běžných sirupů na trhu.

My ale do sirupového základu přimícháme ještě extrakt ze směsi bylin a extrakt z květů růže.

Díky tomu, že sirup není jen výluh bylin ve vodě, ale přidává se do něj navíc i zahuštěný extrakt z bylin a růže, má sirup jedinečnou výraznou chuť a vůni. A hlavně – neobsahuje sorban draselný!

Limonáda, ledový čaj, drink nebo bylinkové pivo – každý si přijde na chuť

Květový sirup jsme opět dali nejdříve vyzkoušet našim zákazníkům v Bylinkovém obchůdku. Připravili jsme ze sirupu svěží letní limonádu s ovocem a mátou. 

A pak jsme začali – my i zákazníci – se sirupem experimentovat. A přišli jsme na řadu skvělých kombinací. Pár receptů máme pro vás připravených. Určitě je vyzkoušejte…

Domácí bylinkový čaj

Domácí bylinková limonáda

Flower Spritz

Flower Libre

Bylinkové pivo