BLOG: O bylinkách a lidech – Hurá k moři! Co zabalit s sebou a jak zvládnout cestu autem

Léto v plném proudu a po dlouhé době vyrážíme opět na dlouho cestu. Po téměř dvou roční pauze to pro někoho může být o kousek větší stres. Na co nezapomenout, co si připravit do auta a jak vám technologie mohou ulehčit cestu?

Lékárnička vždy k ruce

Stát se může cokoliv – od úpalu až po nepříjemně zabodlý vodní ježek v patě. Ačkoliv je autolékárnička povinnou výbavou každého vozidla, tato výbava vám pomůže především na krvácející rány a jiné úrazy. Před cestou doporučujeme zkontrolovat a projít, zda obsah lékárničky neprošel expirací a případně ji doplnit. Vaše lékárnička na cesty by samozřejmě měla být doplněna ještě o léky, které pravidelně používáte. Nepodceňte také sílu klimatizace – rčení o dobrém sluhovi a zlému pánu tu platí dvojnásob. Kdo by si dokázal v dnešní době představit cestu autem bez klimatizace? Dlouhé hodiny v klimatizovaném prostředí a následný teplotní šok může vést k nepříjemnostem, které zkazí dovolenou. V lékárničce by měl mít i své místo Arodubin, který které podporuje normální funkci dýchacího systému.

Jak zabavit děti na cestě?

Dlouhé cestování autem dokáže otrávit nejednoho dospělého, natož pak děti. Po dlouhé době sedí v sedačce a čeká je několika hodinová cesta. Vybrali jsme pro vás 2 tipy na hry, které bodují u dětí z Aromaticy. První hra se jmenuje: “Najdi celou abecedu”. Děti koukají kolem sebe a snaží se najít předměty na celou abecedu. Začíná se u A, končí u Z a ten, který jako první zaplní všechna písmenka slovy, tak vyhrál.

Druhá hra je “Myslím si…” Jeden hráč si vymyslí cokoliv, co jej napadne a ostatní členové posádky hádají a pokládají otázky, na které se dá odpovědět pouze ano nebo ne. Tato hra se dá skvěle přizpůsobovat podle toho, s kým hru hrajete. Můžete si vymyslet jednoduché předměty nebo zkusit i vyšší obtížnost a vymyslet obtížnější slova, předměty, historické osobnosti nebo smyšlené postavy.

Pro menší děti jsou skvělým pomocníkem do auta transparentní omyvatelná deska s fixami, které lze jednouše umýt. Děti si tak mohou kreslit, mazat, vybarvovat motivy, hrát různé hry a co je nejdůležitější – pokud zvolíte správné fixy, nemusíte se bát o zničené dětské oblečení a také o nechtěné umělecké dílo na zadních sedačkách.

Nepodceňte sílu sluníčka

Vyrazit k moři bez opalovacího krému? Nemyslitelné. SPF faktor nesmí chybět v žádné cestovní tašce. Pokud přeci jen vystavíte sluníčku o trochu déle, nezapomínejte na péči po opalování. Výborným pomocníkem je aloe vera, které pravděpodobně naleznete i v dané destinaci. Gel z aloe vera se nachází ve vnitřní části listu rostliny – aloe příjemně chladí, osvěžuje, zklidňuje a mimo jiné obsahuje také beta karoten, který prodlouží opalování. Betakaroten obsahuje také naše našlehané bambucké máslo s mrkví, které díky přirozeně obsaženým karotenům dodávají pokožce svěží a rozzářený vzhled a napomáhají zvýraznit efekt opálení. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak připravit pokožku na dovolenou, sepsali jsme pro vás článek zde

Tipy na cestovní aplikace

Proč si neulehčit cestování, když v dnešní době existuje aplikace téměř na všechno? Vybrali jsme pro vás pár aplikací, které vám ulehčí a zpříjemní dovolenou ještě o maličko více. Před začátkem cesty si můžete stáhnout aplikaci PackPoint – appka, která vám pomůže sbalit vše potřebné. Vy si nastavíte, kam jedete, na jak dlouho a na základě daných preferencí vám aplikace vytvoří seznam věcí, které by vám neměly chybět. Už na cestě se vám bude hodit aplikace Waze. Tím, že ji používá téměř celý svět, dokáže vypočítat tu nejlepší a nejrychlejší trasu do cílové destinace. Pokud se nechcete spálit ohledně výběru restaurace, ve vašem telefonu nesmí chybět aplikace Foursquare. Komunita jedlíků, která recenzuje podniky po celém světě zaručí o něco vyšší kvalitu než například server Tripadvisor

Máte nějakou oblíbenou aplikaci na cesty? Za každý tip budeme moc rádi.