Hurá do škol(k)y: Jak posílit dětskou imunitu

První září máme za sebou, děti se vydávají do škol a školek a sychravý podzim nám pomalu klepe na dveře. Období posmrkaných kapesníků, kašle a teplého čaje je bohužel tu. Máme pro vás dobrou zprávu! I imunitu dětí dokážete posílit, stačí jen vědět, jak na to. Jak předejít tomu, aby se dítě nevrátilo během prvního měsíce školy s rýmou?

Na začátku bylo mateřské mléko…

O benefitech kojení by lékaři mohli mluvit hodiny. Z hlediska imunity je mateřské mléko to nejlepší, co na samotný začátek života může dítě získat. Skrze mléko dítě přirozeně dostává protilátky od matky. Mateřské mléko navíc obsahuje nukleotidy, které podporují tvorbu a zrání buněk imunitního systému.

Otužování i pro děti

Minulá zima se nesla v otužování – kde kdo se fotil v ledovém rybníce, někdo skákal polooblečený do sněhu. Takový drastický způsob pro dítě raději nevolte, ale existují i metody, které dokáží posílit imunitu a zároveň nejsou tak extrémní. Jednoduše se vydávejte i na procházky, když není zrovna ideální počasí. V domě ztlumte topení a dbejte na to, aby dítě usínalo ve vyvětrané místnosti, která se teplotně pohybuje maximálně kolem 20 stupňů Celsia. Jednoduchými kroky dítě naučíte tomu,

Druhý problém, který často nastává a dítě se nachladí je paradoxně z toho, že se přehřeje. Při fyzické aktivitě je oblečené více, najednou se zpotí a průšvih je na světě. I proto je dobré posilovat imunitu dlouhodobě v průběhu celého roku. Nemusíte se poté spoléhat na to, že dítě není dostatečně oblečené. A není to žádná věda! Pokud se chcete dozvědět o více o otužování, klikněte ZDE.

Pravidelný režim a strava

Na imunitu dětí má příznivý vliv i ustálený denní rytmus – samozřejmě čím je dítě menší, tím větší vliv má pravidelný spánek na imunitní systém a kvalitní spánek pomáhá s regenerací. A co dětem připravit na talíř? Určitě neuděláte chybu s pravidelným přísunem zeleniny. Možná vás překvapí, ale papriky obsahují vitamín C ve větší míře, než je tomu například u citrusů. Přidáním česneku do jídla také nic nezkazíte. Díky obsahu selenu se česnek řadí mezi nejúčinnější přírodní antioxidanty. Abyste neztratili ani kousek ze zázračných účinků česneku, doporučuje se konzumovat tepelně neupravený.

Jitrocelový sirup Echinka potěší děti především svou sladkou chutí a rodiče především posílenou imunitou. Tento sirup obsahuje bylinné výtažky z echinacei, tymiánu, mateřídoušky a lékořice podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a usnadňuje vykašlávání. Potěšíme určitě i rodiče těch nejmenších. Jakto? Tento sirup jsme v Aromatice vymýšleli tak, aby jej mohli i děti od 3 let. 

Jděte příkladem

Kdo by nebyl naštvaný, když by najednou rodič chtěl, ať pije více bylinných čajů a větrá v pokoji, kde bylo krásné příjemné teplo?

Nakonec ještě dodáme, že dítě se učí tak, že odkoukává. Vydejte se společně na procházku, otočte kohoutek více směrem k ledové a větrejte i u sebe v ložnici. Dostane se vám dítě s vyšší imunitou a v konečném důsledku lepší imunita nemine ani vás. A cestou k silné imunitě určitě zažijete i mnoho zážitků!