Poctivé tinktury Dr. Rukavičky jako pocta panu zakladateli 

délka čtení: 3 minuty

Často se nás ptáte, proč se řada našich tinktur v barevných tubusech jmenuje Dr. Rukavička. Jak jste se již dočetli v předchozích článcích, jeden ze dvou zakladatelů byl tehdy v 90. letech právě Jan Rukavička mladší. Doktor farmacie, který toužil obnovit receptury svého otce. Poctivé tinktury sice nepochází z receptur pana Rukavičky, ale jsou prémiovou řadou našeho sortimentu. A jako pocta nesou jeho jméno. Ale jak to všechno začalo?

Historie současné podoby společnosti sahá do raných 90. let

Ladislav Šimůnek, když se ho někdo ptá, jak se dostal jako vlakvedoucí a následně jako majitel přepravní společnosti k výrobě bylinné kosmetiky, říká, že potkal “kouzelného dědečka”.

Z Československých státních drah odešel 31. ledna 1990 a v malé místnosti na Hlavním nádraží v Brně začal provozovat firmu Taxatour.
17. listopadu 1991, v den 2. výročí sametové revoluce, pak otevíral nové prostory, a shodou okolností se na slavnostním otevření po dlouhé době potkal právě i s Janem Rukavičkou ml. 

Ve správný čas, na správném místě

Pan Rukavička pracoval tehdy na Ministerstvu dopravy jako hlavní hygienik a na otevření se spolu dali do řeči. A tehdy se panu Šimůnkovi také svěřil se svým snem. Toužil obnovit výrobu přírodních produktů, které jeho otec prof. Dr.PhMr. Jan Rukavička st. začal v roce 1935 vyrábět a prodávat po celé republice. Jak už ale víte, v roce 1949  byla firma znárodněna a postupně zlikvidována národním podnikem Spofa Praha.

Panu Dr. Janu Rukavičkovi ml. po otci ale zůstalo pravé bohatství –  spousta ověřených receptur. Potřeboval však obchodníka, který by uměl výrobu rozjet a výrobky prodávat. A vybral si právě pana Ladislava Šimůnka. 

dr.rukavička  historické fotky Aromatica

Začali spolupracovat a pomalu připravovat splnění snu

Spolu v červnu 1992 založili firmu AROMATICA.  A když získali prostory v objektu bývalé Masné burzy v areálu Jihomoravského masného průmyslu, začali vyrábět první výrobky. O tom se víc dočtete zde

1. května ve věku 76 let pan Jan Rukavička mladší zemřel. Příští rok, tedy v roce 2024, uplyne 100 let od jeho narození.

Když jsme v roce 2018 začali připravovat novou řadu tinktur, rozhodli jsme se, že ji pojmenujeme právě Dr. Rukavička – poctivé tinktury. Protože to byl on, který s myšlenkou firmy přišel, věřil a dokázal splnit sen nejen sobě, ale také svému otci. 

dr.rukavička  arodubin

Vlajková loď prémiové řady – ARODUBIN


Prvním produktem byl širokospektrální sprej Arodubin, směs dubu a dalších deseti bylin. Lahvičku s aplikátorem jsme uložili do zajímavého papírového tubusu s oranžovým vrškem. K Arodubinu zanedlouho přibyly i další tři tinktury. Dobrý spánek, Dobré trávení a Ořešák královský. 

Arodubin si stále upevňuje své místo na trhu. Je to neocenitelný pomocník, který by neměl chybět v žádné lékárničce. Ať už té domácí nebo cestovní. Protože každého z nás někdy bolí v krku, krvácí dáseň, bolí zub nebo trápí aft. Síla dubu je neskutečná a kdo jednou vyzkoušel, nedá na něj dopustit.
A stejně tak i ostatní tinktury si našly své věrné a spokojené zákazníky. Tak neváhejte a vyzkoušejte…

arodubin  arodubin